ATM-CSAP
Új Outdoor csapatépítés - tapasztalati tanulás
Ismertető
VUCA világunkban, amikor a környezet bizonytalan, kiszámíthatatlan, gyorsan változó és ráadásul még komplex is, mire van szükségünk? Biztonságra és biztonságos közegre. Jelen környezetben a valahová tartozás – a biztonság érzésének igénye erősebb, mint valaha! Outdoor tréningjeink reprezentálják a VUCA világ bizonytalan kiszámíthatatlan, változó közegét, és az itt megélt és feldolgozott közös élmények támogatják a biztonságot.
A szervezetek életében a munkatársak bizonyos szintű tudatossággal, de nagyobb részt ösztönösen végzik munkájukat. Outdoor csapatépítő tréningünk tudatossá teszik az ösztönös cselekedeteket, valódi élményt nyújt, emlékezetes közös tapasztalássá válik, ezzel támogatva a csapaton belüli kohézió megteremtését, az együttműködés fejlődését.
A program attól függően, hogy milyen outdoor elemeket tartalmaz (extrém, vagy sem, nagy komfort-zónából való kilépést követel, vagy sem) segít abban, hogy a résztvevők megértsék saját viselkedésük mozgatórugóit, az egymásrautaltságon keresztül megéljék a csapat erejét. A kihívások és a pozitív megerősítések révén lehetőség nyílik a résztvevőkben mélyen rejlő készségek kibontakoztatására.
Az outdoor csapatépítés célja, hogy a programon résztvevők az egymásrautaltságon keresztül megéljék a csapat erejét és átéljék a tapasztati tanulás mély élményét.
A program kialakításánál figyelmet fordítunk arra, hogy a feladatok során az egyes résztvevőknek sok energiát kelljen befektetni a csapat eredményei érdekében. Outdoor programjaink során a kreatív problémamegoldó, együttes stratégiai gondolkodást igénylő feladatokat az együttműködést elősegítő szituációs gyakorlatokkal tarkítjuk, melynek színtere, a természet.
Kinek ajánljuk?
Együtt dolgozó teameknek, társosztályoknak, a szervezeti organigramon egymáshoz akár csak részlegesen kapcsolódó csoportoknak.
Előnyök
A program segít abban, hogy az együtt dolgozó csoportok felismerjék eddig rejtve maradt lehetőségeiket, feltárják és megoldják a fejlődésük útjába került akadályokat, és így megerősödve képesek legyenek elkötelezett csapattagként magas szintű teljesítményt nyújtani és erősödni a szervezet iránti elkötelezettségben.
A képzés eredményeképpen a résztvevők az együttes munkában rejlő szinergia lehetőségeinek nagyobb mértékű kihasználásával, hatékonyabbá válnak a szervezeti célok elérésében.
Megtörténik egymás szakterületeinek, és az abból adódó speciális problémáknak a jobb megismerése, megértése és elfogadása. Lehetővé válik az együttműködést segítő és gátló tényezők felismerése és ezek hatékony kezelése.
Az outdoor program célja a megerősítésen túl az, hogy a munkatársak között kialakuló, jobb emberi kapcsolatokon keresztül, a közös tapasztalati tanulás élményére alapozva, újabb távlatokat nyisson meg a csapat önmaga számára.
Tematika
A szervezeti kultúra építőkövei
- A közös jövőkép kialakítása
- A közös célok jelentősége
Outdoor gyakorlat-strukturált feladatok
- Tapasztalatok feldolgozása
- Visszajelzések
A jó csapat ismérvei
- A csoport és a csapat közötti különbözőségek
- A csapattagok készségei, képességei és ezek hatékony működtetése
- A team munka alapszabályai
Outdoor gyakorlat-strukturált feladatok
- tapasztalatok feldolgozása
- visszajelzések
A szervezeti kultúra építőkövei
- A szervezeti kultúra könnyen felismerhető, megtapasztalható jellemzőinek újra definiálása
- A közös jövőkép kialakítása
- A közös célok jelentősége
A csoportmunka ereje
- Az alapvető team munka technikák gyakorlása
- A konfliktusok jelentősége a csapatmunkában
- A munkamegosztás az együttműködés kérdései a hatékonyság tükrében
Outdoor gyakorlat-strukturált feladatok
- Tapasztalatok feldolgozása
- Visszajelzések
Csoportszerepek és ezek jelentősége az eredmények elérésében
- A csapat erősségei javítandó területei
- Csapatrészek és feladataik
- A bizalom jelentősége
- Az egymás iránti empátia, az elfogadás és a tolerancia kérdései
Merre tovább?
Team coaching