PM-TAG
Projektmenedzsment projekttagoknak
Ismertető
Sok-sok gyakorló vezető és projektvezető, számtalan kutató kereste és keresi a választ arra, hogy miért van az, hogy bár mérnöki vagy egyéb szakmai szempontok alapján megkérdőjelezhetetlenül „tökéletesen” tervezett projektek indulnak el, ezeknek a nagy része mégis sikertelenül vagy töredék-eredményekkel zárul. A választ már többször és többen megtalálták, bárhonnan is indultak el és az elég triviálisan hangzik: a projekt végeredménye elsősorban a projektben résztvevő embereken múlik.
A tréning célja, hogy bemutassa a projektvezetői feladatokat a vezető és a menedzser szemszögéből: rámutat azokra az interperszonális történésékre, amelyek a projekt ideje alatt a projekt-csapatban lezajlanak és körbejárja a projektben résztvevő személyek szerepét és az ebből fakadó viselkedés-módokat. Ezen a szemüvegen keresztül láttatja a projektmenedzseri feladatokat és készíti fel a résztvevőket arra, hogy eredményesen, ugyanakkor hatékonyan vezessék a projektjeiket.
Kinek ajánljuk?
A tréninget mindenkinek ajánljuk, aki valamilyen módon része egy-egy projektnek és szeretné, hogy értő, aktív és sikeres tagja legyen egy-egy projekt-csapatnak.
Előnyök
A tréning a projekt minden érintettjével foglalkozik, így a résztvevők megismerik a mind a résztvevők, mind a projektvezetők, mind a cég menedzsmentjének feladatait a projekt szemszögéből. A tréning során egyszerű, a projektek hatékony lebonyolítását támogató „praktikákat” tekintünk át, mint pl. a döntés-előkészítés és támogatás, a főnök idejével való gazdálkodás, a hatékony vélemény-nyilvánítás, az információ (és nem adat!) közlés módjai, delegálás.
Tematika
- A projektmenedzsmentről általában: Fogalmak és meghatározások
- Projektmenedzsment szabványok (PMBOK, PRINCE2, AGILE)
- Projekt-típusok
- A projekt életciklusa
- Projektmenedzsment-funkciók
- Az előkészítés fázisa - a projekt meghatározása
- A projekt célrendszere
- A siker definíciója
- A „költség – idő – minőség” egyensúly
- A projekt tervezésének menete
- A projektterv struktúrája / Tervezési módszerek
- A hálótervezés / A kritikus út
- A kockázatmenedzsment
- Szervezeti kérdések
- A projekt csoport és a szervezet kapcsolata, a projektvezető szerepe
- Erőforrás tervezés
- Pénzügyi tervezés
- Kommunikációs terv
- A projektek megvalósítása (menedzsmentje) és kontrollja
- Jelentési technikák, beszámolási rendszer
- Döntéshozatal és problémamegoldás
- Projektmódosítás és szabályai
- A projektzárás és a projektértékelés elemei / Teljesítményanalízis
Merre tovább?
A tréninget követően cégre, illetve egyénre szabott coaching és team-coaching üléseken mód van a tanultaknak konkrét, az adott csapat vagy egyén fejlesztésére vagy az esetleges (szakmai) elakadások / problémák megoldására.