ATMSM-WLB
Work-life balance
Ismertető
A munka-magánélet egyensúly problematikája jelenleg globális kérdés. A nap 24 órából áll, s bármennyire is szeretnénk, az 1440 percet nem tudjuk meghosszabbítani, nem tudjuk „kitolni”. Huszonnégy órába kell belesűrítenünk a munkánkat, magánéletünket, pihenésünket. Ez igazi kihívást jelent a munkavállalók számára. Ez különösen igaz akkor, amikor a home office elmossa a határokat a munkaidő és a magánidő között. A tréning során a résztvevők megértik, hogy mit is jelent az egyensúly, és tudatosítják a saját igényeiket. Ennek tükrében felmérik a jelenlegi helyzetüket, megvizsgálják az esetleges egyensúlytalanság okait és jeleit.
Kinek ajánljuk?
Olyan személyeknek, akik a mostani komplex, változó és kiszámíthatatlan világban egyre inkább úgy érzik, hogy elmosódott a határ a munka és a magánélet között. A munka terhek növekedése kezd elviselhetetlenné válni, de akár a magánéletben is túl sok elvárásnak kell egyszerre megfelelniük. Olyan résztvevőket várunk, akik szeretnék feltérképezni a jelenlegi helyzetüket, megérteni az egyensúlytalanság okait, és lépéseket tenni az egyensúly helyreállítása érdekében.
Előnyök
A munka-magánélet kiegyensúlyozatlansága hosszú távon a munkavállaló motiválatlanságát, lojalitásának csökkenését, vagy akár a teljesítményének romlásához vezethet. A tréning segít megelőzni vagy helyreállítani ezeket úgy, hogy időt ad az „öndiagnózisra”. Ebből kiindulva a résztvevő eszközöket ismer meg és gyakorol arra vonatkozóan, hogy ezt az egyensúlyt hogyan tudja megőrizni a jövőben. Az önismereti elmélyülés a tréning egyik alkotóelemét képezi, így adva teret egyfajta belső utazásra is.
Tematika
A work-life balance meghatározása
- A munka-magánélet fogalma, elméleti modelljei
- Egyensúly vagy integráció – a munka- magánélet legújabb kutatási eredményei
- Szervezeti vagy egyéni felelősség kérdése
- Az egyéni felelősség jelentősége
- Az élet 3 területén elérendő egyensúly és harmónia
Az egyensúlytalanság okai
- A munka - magánélet összeegyeztetését segítő és gátló tényezők
- Az egyensúlytalanság egyéni okainak megtalálása
- Egyéni célok-igények és szükségletek tudatosítása
- Egyéni definíciók az egyensúlyra
- Élethordó modell – egyéni szintre adaptálva
- Egyensúlytalanság és stressz
- Az X, Y és a Z generáció igénye a munka és a magánélet egyensúlya kapcsán
Az önmenedzselési képesség
- Belső paradigmaváltás az önmenedzselésben
- Önirányítás 2 eleme
- Önrendelkezés és létrehozás kompetenciái
- Work-life balance és az időgazdálkodás
- To do lista és a prioritás állítás mikéntje
- A „Nem”-et mondás művészete
- Figyelem fókuszálása
- Digitális detox – avagy a digitális kommunikációs csatornák tudatos használata
- Belső motiváció tudatos feltérképezése
- Home office esetén – a megfelelő munkakörnyezet kialakításának legfontosabb szabályai
- Én-idő szerepe és haszna
Az egyéni work-life balance terv
- Célok megfogalmazásától a tervezésig
- A megvalósításhoz szükséges erőforrások térképe
- A motiváció tudatosítása és mozgósítása
Merre tovább?
A tréning után az egyéni coaching lehetőséget nyújt a résztvevőknek a work-life balance téma egyéni érintettségét még jobban megérteni, a tréning önismereti részét elmélyíteni, és személyre szabott erőforrásokat definiálni és a gyakorlati életbe átültetni.
A tréning után 2 hónappal javasolt csoportos coaching, amely során a résztvevők a tréningen megfogalmazott elhatározások gyakorlatban történő átültetéséről cserélik ki tapasztalataikat, és fogalmazzák meg önmaguknak további céljaikat és a konkrét lépéseket. A csoportban lehetőség van egymástól is tanulni, megerősítést és további tippeket kapni.
Fenti, testre szabott utókövető lépések segítenek a résztvevőknek a pszichológiai biztonság kialakítására és megerősítésére, ezáltal a szorongás és a rossz teljesítmény feloldására.