Fejlesztési terv készítése - tudatos tréning budget elköltése
Kinek ajánljuk?
Együttműködésünket olyan szervezeteknek ajánljuk, akik szem előtt tartják a tervezett, folyamatos és a körülményekhez alkalmazkodó emberi erőforrás fejlesztés fontosságát.
Azoknak, akik munkavállalóik számára olyan tanulási lehetőséget kívánnak nyújtani, hogy képessé váljanak viselkedésük megváltoztatására, teljesítményük eredményesebbé tétele érdekében. Emellett fontosnak tartják azt is, hogy ne csupán „statisztikai adat” legyen a képzés, hanem az árát valóban megérje, azaz szervezet jövőképét és céljait is figyelembe véve tudatosan alakítsák ki a fejlesztési tervüket.
Érdekelné ez a szolgáltatásunk?
Akkor küldje el ajánlatkérését, és munkatársaink személyre szabott egyedi megoldással keresik fel Önt.
Ajánlatot kérekMiért jó ez a cégnek, milyen eredményeket ér el a szervezet a projekt után?
A folyton változó és kiszámíthatatlanná vált világunkban az emberi tudás egyfajta biztonságérzetet tud nyújtani a munkavállaló számára. Amennyiben a szervezet ezt felismeri, és hajlandó energiát és pénzt invesztálni arra, hogy olyan fejlesztéseket kínáljon a dolgozók számára, amelyek a szervezeti célokat ÉS a munkavállalói igényeket egyaránt figyelembe veszi, akkor inspiráló munkahelyet és elköteleződött munkavállalókat tud teremteni. A gyakorlatban is jól alkalmazható tudás növeli a szervezet rugalmasságát, gyorsítja reakcióképességét és biztosítja versenyképességét a piacon.
A projekt lépései
A projekt során a szervezet HR szakembereivel és a vezetőséggel szoros együttműködésben támogatjuk a fejlesztési terv tudatos kialakítását, mely a következő lépésekben történik:
1. A szervezet igényeinek felmérése
- Szervezeti kultúra meghatározása
- Szervezeti jövőkép és értékek megismerése
- Munkakörökkel kapcsolatos teljesítményelvárások meghatározása a HR és a vezetők részéről (kérdőíves felmérés és/vagy interjúk)
- Munkaköri leírások elemzése
- Jelenlegi kompetenciaszintek meghatározása (teljesítményértékelési eredmények vizsgálata, vagy ennek hiányában Development Center)
2. A képzési terv kidolgozása
- Fejlesztendő témakörök meghatározása (bemeneti szint, elvárt kimenet)
- Célcsoportok, résztvevők nevezése a vezetők és a dolgozók által
- Módszerek meghatározása / témakör (workshop, tanfolyam, tréning, mentorprogram, coaching, facilitálás, konferencia, szakmai fórum, rotáció, e-learning, ...)
- Szervezési kérdések tisztázása (időkeret, időtartam, helyszín, eszköz, oktató, ...)
- Költségtervezés
3. Döntéshozatal a vezetőség által
- A fejlesztési terv bemutatása
- Nyitott kérdések tisztázása
- A fejlesztési terv véglegesítése
4. A fejlesztési programok megvalósítása
- Képzések megszervezése
- Adminisztráció és nyomon követés
- Eredményesség folyamatos mérése
Projekt utánkövetése
A fejlesztési terv kivitelezése közben is javaslunk egy-egy tisztázó tanácsadási beszélgetést, amely során a HR szakértőjével megvizsgáljuk, hogy a megfelelő ütemben és eredményességgel zajlanak-e a képzések. Az eredményesség további biztosítása érdekében felhívjuk a figyelmet a kockázatokra és meghatározunk lépéseket azok csökkentése érdekében. Azt is megnézzük közösen, hogy a megszerzett tudás beépülése hogyan biztosítható a szervezet életébe, hogyan lehet az maradandó és más kollégák számára is elérhető.