Szeretnél Java System Architectté válni, továbblépni a meglévő senior fejlesztői, vezető fejlesztői vagy architect szerepkörödből? Csatlakozz képzésünkhöz, ahol tanulás, tudásmegosztás és kapcsolatépítés vár rád egy inspiráló közösségben!

Ismerd meg a legmodernebb technológiákat, fejleszd tovább készségeidet, és szerezd meg a szükséges ismereteket ahhoz, hogy új szintre léphess a karrieredben. Ez a képzés nemcsak egyéni fejlődést kínál: közösen, csapatban is dolgozhatsz, és megismerheted a szakma legjobb gyakorlatait és új trendjeit.

A tanfolyam elvégzése után nem csak tudásod gyarapodik, hanem hivatalos tanúsítványt is kapsz tőlünk róla.
Készen állsz az új kihívásokra?

Ki is az a Java System Architect?

Olyan technológiában jártas szakemberről van szó, aki az ügyfél igényei alapján tervezi meg és támogatja egy elosztott alkalmazás architektúráját. Feladatai közé tartozik az architektúra dokumentálása, a megvalósítás nyomon követése, fontos döntések meghozatala, a technológiai eszközök kiválasztása, valamint üzleti szereplők támogatása és megvalósíthatósági tanulmányok készítése. Ezen felül a vezetőséggel is egyeztet, hogy milyen szervezeti feltételek szükségesek a projekt sikeréhez (pl. csapatok felállítása és összetétele).

Kiknek ajánljuk az Architect tanfolyamot?

Senior fejlesztőknek

Emeld karriered a következő szintre, és tanuld meg, hogyan válhatsz igazi rendszerépítővé és stratégiai tervezővé!

Vezető fejlesztőknek

Fejleszd tovább vezetői és technikai készségeidet, hogy hatékonyan irányíthasd a komplex projektek architektúráját!

Architecteknek

Lépj szintet, és ismerd meg a legújabb technológiákat, hogy még nagyobb hozzáadott értéket adhass projektjeidhez!

Az Architect tanfolyam sorozat ütemezése

Modul
Tervezett időpont és idősáv
Előadó
1.

Üzleti igények kiszolgálása agilis környezetben

2025.04.17., 09:00-17:00
Marhefka István
2.

Alkalmazás architektúrák

2025.04.30., 09:00-17:00
Viczián István
3.

Felhasználói felületek, elsősorban webes felületekre koncentrálva

2025.05.16., 09:00-17:00
Gáll Gergely
4.

Tesztelés

2025.05.30., 09:00-17:00
Marhefka István
5.

DevOps

2025.06.13., 09:00-17:00
Viczián István
6.

Continuous integration és delivery

2025.06.27., 09:00-17:00
Marhefka István
7.

Modularizáció

2025.07.11., 09:00-17:00
Viczián István
8.

Önismeret, szakmai etika, soft skills

2025.07.25., 09:00-17:00
Marhefka István
9.

Microservices

2025.08.08., 09:00-17:00
Viczián István
10.

Adatbáziskezelés és perzisztens réteg

2025.09.19., 09:00-17:00
Viczián István
11.

Nagysebességű üzleti és technológiai szervezetek kialakítása és skálázása

2025.10.03., 09:00-17:00
Marhefka István
12.

Alkalmazásintegráció

2025.10.17., 09:00-17:00
Viczián István
13.

Projektfeladat értékelő nap

2025.10.31., 09:00-17:00
Marhefka István és Viczián István

Mi a feltétele a bekerülésnek?

Azért, hogy egy egységes, magas szintet tudjunk biztosítani, az Akadémián való részvételnek előfeltétele egy felvételi folyamat. Ez egy írásbeli, egy szóbeli és egy csoportdinamika elemzés részből áll, ahol felmérjük a szakmai és egyéb kompetenciáid.

Azért, hogy egy egységes, magas szintet tudjunk biztosítani, az Akadémián való részvételnek előfeltétele egy felvételi folyamat. Ez egy írásbeli, egy szóbeli és egy csoportdinamika elemzés részből áll, ahol felmérjük a szakmai és egyéb kompetenciáid.

Amennyiben nem rendelkezel valamelyik témában megfelelő előképzettséggel, az akadémia előtt még részt vehetsz a megfelelő képzéseink egyikén.

Általános elvárások:

  • Legalább 5 év szoftverfejlesztésben szerzett tapasztalat
  • Dokumentációolvasás szintű angol nyelvtudás
  • Jó kommunikációs képesség
  • Egyéni tanulási hajlandóság
  • Elhivatottság

Szakmai elvárások, a következő témák alapos, gyakorlati ismerete:

  • Java SE, legalább a 8-as verzióig
  • Clean Code
  • Tervezési minták
  • Unit és integrációs tesztelés
  • Maven/Gradle build eszközök egyike
  • Java EE/Spring Framework/Spring Boot egyike
  • Relációs adatbázis, JDBC, valamilyen ORM eszköz
  • SOAP/REST webszolgáltatások egyike

Képzési ár

Java System Architect

2.060.300 Ft + ÁFA/ fő helyett
1.873.000 Ft+ÁFA / fő

13 szakmai nap, minden alkalomhoz előre meghatározott téma, két kiváló hazai szakértő, moderált kerekasztal-beszélgetésekkel. Tantermi képzés.

Jelentkezés

Az előadókról

Viczián István

Viczián István

vezető oktató, mentor, 15+ év tapasztalattal

Viczián István több mint egy évtizedes tapasztalattal rendelkezik fejlesztői, vezető fejlesztői és architect területeken. Emellett számos különböző nagyvállalati projekten dolgozott, így biztos szakmai alapot nyújt a résztvevőknek. Jól ismeri a Java SE és Java EE világát, beleértve a Clean Code, Design Patterns és Maven technológiákat, amelyek elengedhetetlenek az Architect alapok elsajátításához. Az Oracle tanúsítványokkal rendelkező szakemberként István mély tudással rendelkezik a JPA, JSF, JAX-WS és JAX-RS technológiák terén, amiket az architektúrák tervezéséhez és megvalósításához használ. Oktatási és mentori tevékenysége során nagy hangsúlyt fektet az önálló problémamegoldásra és a csapatmunkára, így kiváló mentor a rendszerarchitektúra fejlesztésben. Az ő vezetésével a résztvevők betekintést nyerhetnek a komplex alkalmazásstruktúrák tervezésébe és megvalósításába.

Marhefka István

Marhefka István

vezető fejlesztő, architect, 20+ év tapasztalattal

Marhefka István 20 éve dolgozott szoftverfejlesztői csapatokban különféle szerepkörökben, a vezető fejlesztőtől a product owneren át a software architectig, KKV és nagyvállalati környezetben Magyarországon és Svájcban, elsősorban Java platformon. Fontos számára, hogy a megoldások egyszerűek legyenek, és vallja, hogy a software architect feladata a környezetének bevonása és fejlesztése, nem pedig az, hogy egyedül találja ki a tökéletes megoldást. Az elmúlt hat évben külső tanácsadóként támogatja a magyar és nemzetközi piacon az agilis működés megvalósulását különféle szervezetekben, hol az üzleti oldal, hol a technikai oldal megbízásából.

Gáll Gergely

Gáll Gergely

vezető oktató, mentor, 15+ év tapasztalattal

Gáll Gergely erős alapokkal rendelkezik a webfejlesztés és hálózati rendszerek területén, ami kiváló kiegészítést nyújt a modern alkalmazásarchitektúrák képzéséhez. Tapasztalata kiterjed a JavaScript, PHP, HTML, és Angular technológiákra, és oktatóként több szinten dolgozott, a kezdőtől az OKJ-s képzésekig. Képzési anyagainak fejlesztésekor különös figyelmet fordít a naprakész, gyakorlatban alkalmazható tudás átadására, ami hozzájárul az alkalmazásintegráció és a webes architektúrák megértéséhez. Gergely nagy figyelmet szentel az interaktív oktatási módszereknek, amelyek ösztönzik a gyakorlati alkalmazást és a közvetlen tudásmegosztást. A webes technológiákban szerzett mély tudása segíti a hallgatókat a modern, skálázható rendszerek építésében.

További kérdéseid lennének?

A képzéssel kapcsolatos további kérdések esetén, vagy egyedi céges igények, nagyobb létszámú jelentkezés esetén kérjük, keresd bizalommal munkatársainkat!

Érdeklődöm!